KONST / Litografier / Färglitografi 7527696
nr 752 7696
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Reinhold Ljunggren (1920-2006), vintermotiv, signerad, motivets mått: 33x52
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 9 april 2012
kl 19:08:01
150 kr
150 kr
250 kr
250 kr
300 kr
400 kr
500 kr
600 kr
700 kr
800 kr
900 kr
1.000 kr
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren